Dentální klinika v Karlových Varech

Nejmodernější technologie zajišťuje vysoce kvalitní, profesionální bezbolestné zákroky.

Centrifuga

S revolučním objevem získání plasmy bohaté na krevní destičky přišel v roce 2001 francouzský doktor Joseph Choukroun. Je založen na principu odstředění krevní plasmy z vlastní krve pacienta pomocí speciální centrifugy (odstředivky). Celá procedura je velmi jednoduchá. Před ošetřením se pacienovi odebere do zkumavky malé množství krve, které se nechá několik málo minut centrifugovat. Výsledkem je fibrinová sraženina (bílkovinná struktura nerozoustná ve vodě) bohatá na červené a bílé krvinky a na krevní plasmu, která obsahuje velmi vysoké procento hojících a růstových faktorů nutných k rychlejšímu hojení všech druhů ran. Vzniklá směs která se může vložit a zašít například do rány po extrakci zubu ,nebo se může smíchat s materiálem na dostavbu (augmentaci) kosti.

Ve stomatologii jde o velmi přirozený, biokompatibilní a bezpečný způsob, jak zajistit rychlou rekonvalescenci rány a regeneraci tkáně po chirurgických zákrocích bez infekce, otoku a bolesti. Růstové faktory navíc podporují u augmentací vznik kvalitní kosti i dásně

Implantáty Fa. LASAK BioniQ

Je to ideální a definitivní řešení při ztrátě zubu. Ke ztrátě zubů dochází z mnoha různých důvodů - vznik zubního kazu, onemocnění dásní , úraz, nesprávná hygiena, parodontitida a některá závažná onemocnění. Spousta lidí vnímá  ztrátu zubu jenom jako estetickou záležitost, ale je to problém daleko závažnější . Při neřešení situace a nahrazení chybějících zubů, začnou se zuby v okolí postupně přesouvat do volné mezery a tak dochází ke změně postavení a k přetížení ostatních zubů. Ztráta zubu se pak může projevit jak v skladbě jídelníčku tak i to ovlivňuje společenský život člověka. Proto zubní implantát je ideální zubní náhrada a je nejlepším jak funkčním tak estetickým řešením . Zubní implantáty můžou být dražší než jiné typy zubních náhrad a to jen proto, že mají vysokou životnost.

Implantáty lze použít : 

v každém věku dospělého člověka,

v horní i dolní čelisti,

při ztrátě jednoho či více zubů,

bez nutnosti upravovat sousední zuby,

při ztrátě všech zubů - můžou sloužit jako pilíře pro ukotvení celkové zubní náhrady.

AIR FLOW S2 - EMS

Kombinace ultrazvukového a pískovacího přístroje pro kompletní supragingivální a subgingivální odstraňování zubního kamene, povlaku, pigmentací a leštění zubů.

Air-flow (pískování) zubů

je jedním z typů, při kterém dochází ke snadnějšímu a kvalitnějšímu odstranění pigmentací i plaku ze špatně přístupných míst.

Ošetření je vhodné i pro děti.

Metoda Air-flow se nedoporučuje u pacientů s astmatem nebo chronickou bronchitidou. Proud vzduchu a prášku může způsobit dýchací obtíže. Také se nedoporučuje používat u klientů s infekčním onemocněním (HIV +, hepatitis). Ošetřovaný pacient by neměl mít v den ošetření kontaktní čočky.